close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

WordPress theme App Templates

ترموستات الکترونیکی ساده یخچال

ترموستات الکترونیکی یخچال

ترجمه شده توسط گوگل

گاهی اوقات ترموستات اصلی از یخچال (یخچال و فریزر) نتواند و یا دقت آن است که دیگر کافی است. یخچال و فریزر قدیمی تر استفاده می شود سنجش درجه حرارت ترموستات مکانیکی با استفاده از مایع یا گاز مویرگی پر شده است. از طریق فشار مویرگی به دیافراگم (دم) و در نتیجه اطلاعات تماس ترموستات، منتقل شود، تعویض کمپرسور. با اشاره به: این سیستم دارای دقت کمتر و می تواند فرسوده.
دمای ذخیره سازی مواد غذایی باید بین 2 نگه داشته ... + 8 ° C. دمای اسمی از یخچال و فریزر 5 درجه سانتی گراد است ترموستات است که توسط دو پارامتر: شروع و توقف دما (یا متوسط ​​دما و پسماند). پسماند مورد برای جلوگیری از کمپرسور به نوبه خود بر روی یک از اغلب. من انتخاب متوسط ​​درجه حرارت 5 درجه سانتی گراد و 2 ° C پسماند، با ترموستات چرخش در زمانی که درجه حرارت افزایش می یابد به 6 ° C و خاموش هنگامی که درجه حرارت می افتد 4 درجه سانتی گراد این تنظیم کافی برای حفظ درجه حرارت ذخیره سازی ایده آل، در حالی که ارائه یک فاصله به اندازه کافی طولانی از تعویض به جلوگیری از سایش بیش از حد بر روی کمپرسور است. این به خصوص برای یخچال و فریزر های قدیمی تر که با استفاده از رله حرارتی برای روشن کردن موتور مهم است. یخچال و فریزر جدیدتر تمایل به راه اندازی دماسنج الکترونیک PTC.
ترموستات الکترونیکی مناسب جایگزینی از ترموستات اصلی است. ترموستات الکترونیکی خواند دما با استفاده از یک سنسور که در حال تغییر است ویژگی های الکتریکی آن بسته به درجه حرارت. اغلب ترمیستور (NTC) استفاده شده است، اما مشکل این است که دقت کم از آن و نیاز به کالیبره شود. آن را تضمین تنظیم درجه حرارت دقیق و جلوگیری از کالیبراسیون، متشکل از ساعت های زیادی نشسته در یخچال و فریزر جلو، من یک LM35 مدار سنسور یکپارچه را انتخاب کرد. این است که در درجه سانتیگراد با ضریب 10 میلی ولت کالیبره شده / درجه سانتی گراد با توجه به این واقعیت است که درجه حرارت آستانه نزدیک به صفر است، تغییر نسبی در ولتاژ خروجی نسبتا بزرگ است. خروجی می تواند در نتیجه با استفاده از یک مدار ساده با دو ترانزیستور باید بررسی شود. از آنجا که ولتاژ خروجی بسیار کم است برای باز کردن اتصال می شود از ترانزیستور دو قطبی از LM35 مدار (IO1) به عنوان یک منبع جریان اداره می شود. خروجی آن توسط مقاومت R1 بارگذاری شده و پایانه های قدرت به عنوان یک منبع جریان متناسب با دمای رفتار کنند. این باعث افت فعلی در R3. قطره های T1 تحت نظارت است. اگر افت بیش از ولتاژ آستانه محل اتصال می شود، در T1 و T2 پس از آن روشن است. سپس رله RE1 روشن سخت به تماس به جای تماس ترموستات اصلی متصل می شود. R5 عمل به عنوان یک بازخورد مثبت است. تزریق یک جریان کوچک به R3، که شیفت آستانه و پسماند فراهم می کند در نتیجه. سیم پیچ رله 5 یا 6V است. اطلاعات تماس باید به ولتاژ کافی و جریان نامی. سنسور (IO1) در داخل یک نقطه مناسب یخچال و فریزر واقع شده است. R1 به طور مستقیم به سنسور واقع، اجازه می دهد پروب که تنها تنها 2 سیم. به کابل سنسور ممکن است تداخل رادیویی به مدار است. بنابراین C2 استفاده شده است برای سرکوب آن. مدار از یک منبع تغذیه در حدود 5 تا 6V اجرا می شود. مصرف فعلی بستگی دارد سیم پیچ از رله استفاده می شود. منبع تغذیه باید با خیال راحت از شبکه جدا شده، در غیر این صورت مدار کل از جمله سنسور تحت ولتاژ برق. شما می توانید یک منبع تغذیه آماده ساخته شده استفاده کنید.
مزیت بزرگ این مدار این است که آن را در اولین شروع کار می کند بدون کالیبراسیون و تنظیم می باشد. فقط آن را با ارزش های اجزای توجه به شماتیک ساخت و آن را آماده برای استفاده است. اگر آن را لازم به کمی تنظیم درجه حرارت را تغییر دهید، تنظیم R1 یا R3. پسماند توسط R5 تعیین می شود.

اخطار! دستگاه ولتاژ اصلی تغییر دهید. هنگامی که طراحی ضعیف، ولتاژ اصلی می توانید تمام قطعات از جمله پروب را وارد کنید. دست زدن به ولتاژ اصلی و تجهیزات خنک کننده تنها می تواند توسط کارشناسان انجام شده. همه شما انجام، شما را در معرض خطر و مسئولیت خود را انجام دهید!


شماتیک از ترموستات الکترونیکی ساده برای یخچال و فریزر بدون نیاز به کالیبراسیون.


سنسور ساخته شده است.


سنسور ضد آب ساخته شده با لوله کوچک و چسب.


توسعه و آزمایش یک نمونه اولیه از ترموستات یخچال و فریزر در یخچال و Calex.


نسخه آزمایشی از ترموستات. هشدار: هرگز ترموستات ساخت این راه.


:: برچسب ها : ترموستات , ترموستات ساده , lm35 , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : مدحج
ت : شنبه 6 شهريور 1395
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر